Project Description

Proje Künyesi

Karacasu Aphrodisias Butik Otel

1900, Karacasu, Aydın, Türkiye.

Proje Künyesi

Karacasu Aphrodisias Butik Otel

Karacasu, Aydın, Türkiye

Aphrodisias’ın “ilk ve tek oteli” olma özelliğini taşıyacak Martı Afrodisias, 39912 m2 arazi içinde, 8.000 m2 kapalı alanda 42 odadan oluşacaktır. Otel içinde halı, kuyumculuk, kilim gibi yöresel el sanatları ürünlerinin satılacağı küçük bir çarşı ve tüm yöreye hizmet verecek gurme lokanta yer alacaktır. Tamamen SİT alanı dışında yer alan otel, 100 dönüm nar ve zeytin bahçeleri arasında ekolojik turizm tutkunları açısından da özel bir mekan olarak planlanmıştır.

Antik Çağlar’ın görkemli bir kenti olan Afrodisias, Babadağ eteklerinde, denizden yaklaşık 600 m yükseklikte bir plato üzerinde konumlanmaktadır. Şehrin adı Aphrodisias, Yunan mitolojisindeki aşk tanrıçası Aphrodit’ten türemiştir. Aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit adına kutsal törenler yapılan Aphrodisias kenti, Antik Çağ’ın önde gelen mimarlık, sanat, heykeltıraşlık ve inanç merkezleri arasında yer almaktadır.

Aphrodisias, Roma döneminde çok bilinen “heykel okulu” ile bir sanat merkezi haline gelmiştir. Babadağ’dan çıkarılan beyaz, gri mavi mermerlerden heykeltıraşlar için özel bir malzemedir. Döneminde her yıl çevre bölge ve şehirlerden heykel sanatçılarının katıldığı büyük heykel yarışmalarının düzenlendiği Aphrodisias’ın tarihten gelen bu özelliği şimdi Martı tarafından otel içinde hayata geçirilecek olan “Martı Aphrodisias Heykel Okulu” ile konuklara ve gelecek kuşaklara aktarılacaktır. Yerli ve yabancı heykel sanatçılarına açık olacak okulda atölye çalışmalarının yapılması planlanmaktadır.

Dicker’s Studio

Proje Görselleri

Bu ve diğer projerler hakkında güncellemeler alın

Gizlilik sözleşmemiz çerçevesinde bilgilerinizi işleyebilme hakkı firmamızda saklıdır.