Project Description

Proje Künyesi

Ödemiş Kasap Hali

Ödemiş, İzmir, Türkiye.

Proje Künyesi

Ödemiş Kasap Hali

Ödemiş, İzmir, Türkiye

İzmir ili, Ödemiş ilçesi, Bengisu Mahallesi’nde, kuzeyde Hal Sokak, doğuda Gazi Caddesi, batıda Kimyacı Sokak, güneyde Lozan Meydanı ile komşu olan, çevresi kargir işyerleri ile çevrili, ortası çelik konstrüksiyon taşıyıcı ve çelik çatılı Ödemiş Kasap Hali, K.T.V.K.Y.K. kararı 132 numara ile tescillidir.

Kasap Hali dış çevresinde yola bakan dört dış cephede muhtelif parsel numaralarında özel mülkiyetlere kayıtlı işyerleri bulunmaktadır. Kent merkezinde yer alan Kasap Hali’ne kuzeyde Hal Sokak’tan bir, doğuda Gazi Caddesi’nden iki, batıda Kimyacı Sokak’tan bir, güneyde Lozan Meydanı’ndan bir olmak üzere toplam beş giriş bulunmaktadır.

Kentsel Sit Alanı içinde yer alan Kasap Hali, restorasyon uygulaması sonrasında kentin ve içinde bulunduğu Arasta’nın turizm potansiyeline cevap verecek yemek, eğlence ve sergi alanı olarak düzenlenmiştir.  Hale verilmiş yeni işlev olan yemek ve eğlence merkezi kullanımı amaçlı iklimlendirme ve güvenlik sağlanmıştır. Hal içinde bulunan tüm yapıların elektrik, sıhhi tesisat, telefon hatları yenilenmiş, yangın duman dedektörleri ve yangın dolapları eklenmiş, hal içine hırsız hareket sensörleri, güvenlik kameraları, havalandırma kanalları yapılmıştır.

Proje Görselleri

Bu ve diğer projerler hakkında güncellemeler alın

Gizlilik sözleşmemiz çerçevesinde bilgilerinizi işleyebilme hakkı firmamızda saklıdır.